HOLANDSKÝ KLUK

PRAVÝ HOLANDSKÝ SÝR

Kravský sýr

kozí a ovčí sýry

FRANCOUZSKÉ, ITALSKÉ

A ŠVÝCARSKÉ SÝRY

ostatní zboží

dárkové zbožíHolandská GoudaOriginální holandský sýr typu Gouda se pozná podle své jedinečné, unikátní a nezaměnitelné chuti,
a vyznačuje se svým jedinečným unikátním u všech sýrů specifickým aroma. Tyto dva důležité faktory hrají roli
v kvalitě kulinárního zážitku a jsou výsledkem pečlivě dodržovaných tradičních postupů při tradiční přípravě, výrobě
a šlechtění holandských sýrů. Holandské
sýry jsou tou pravou pochoutkou pro všechny gurmány, ale nejen pro ně, i laik si na nich vždy pochutná.

Holandská Gouda I Holandské Farmářské Gouda sýry

    Jemně Zralý 9 týdnů 12 Kg 48+

Sýr je zralý 9 týdnů a zraje a odborně se šlechtí na masivních dřevených prknech. Vyznačuje se jemnou smetanovou chutí s krémovým nádechem a je vyroben z kravského pasterilizovaného mléka. Díky vyššímu obsahu tuku (48 %) má mladý sýr výrazně jemnou krémovou chuť. Ideální je konzumace tohto druhu sýru s chlebem.

 
 
    Zralý 3 mĕsíce 11 Kg 48+

Tato 3 měsíce na dřevených prknech zrající Gouda se vyznačuje velmi plnou, zralou a výraznou chutí a je vyrobena z kravského pasterilizovaného mléka s 48% obsahemtuku. Ideální je konzumace tohto druhu sýru s chlebem a doporučujeme ho nakrájet na malékostičky jako pochoutku k vínu, nebo jako sýrový dezert.

 
 
 
    Starý 1 rok 10 Kg 48+

Tato 3 měsíce na dřevených prknech zrající Gouda se vyznačuje velmi plnou, zralou a výraznou chutí a je vyrobena z kravského pasterilizovaného mléka s 48% obsahemtuku. Ideální je konzumace tohto druhu sýru s chlebem a doporučujeme ho nakrájet na malékostičky jako pochoutku k vínu, nebo jako sýrový dezert.

 
 
 
    Starý 3 roky 10 Kg 48+

Krásný velmi chutný a chuťově výrazný sýr. Při kousání je cítit křupání krystalek soli a v ústech se sý rkrásně rozplývá. Sýr pro znalce. Má zlatavě hnědou barvu. Hodí se především nejčastěji jako pochoutka k vínu, či jako delikátní součást sýrového dezertu. Je vyrobena z kravského pasterilizovaného mléka s 48% obsahem tuku.

 
 
 
    Starý 5 let 10 kg 48+

Jeden z nejstarších sýrů, který je možno zakoupit. Má zlatavě hnědou barvu, krásnou výraznou velmi plnou chuť, při krájení se trošku rozpadá a drolí na kousky, při kousání je cítit křupání krystalek soli, ale v ústech se krásně rozplývá. Sýr pro znalce. Hodí se především k červeným hutnějším vínům. Je vyroben z kravského pasterilizovaného mléka s 48% obsahem tuku.

 
 
 
    Maasdammer 12 Kg 48+

Maasdammer je holandský sýr švýcarského typu. Je výbornou ekvivalentou známého švýcarského ementálu. Zraje rychleji než ostatní holandské sýry a vyrábí se z kravského pasterilizovaného mléka s 48% obsahem tuku a obdobně jako ementál obsahuje typické sýrové díry, vznikající během zrání. Chuťově je sladší a ořechovějš. Díky vyššímu obsahu vlhkosti je také měkčí.

 
 
 
    Kmínový Jemnĕ Zralý 10 Kg 48+

Holandská Gouda se vyrábí v mnoha příchutích. K nejznámějším příchutím patří Gouda s římským kmínem. Kmín dodává sýru trochu nasládlou chuť s 48% obsahem tuku. Dobrá pochoutka.

 
 
 
    Ořechový Jemnĕ Zralý 4 Kg 48+

Jemně zralá Gouda s jemnou lahodnou nasládlou ořechovou chuťí a obsahem 48 %tuku. Je perfektnĕ vhodný ke sklenici vína a nepostradatelný v sýrové obložené míse.

 
 
 
    Uzený 2,72 Kg

Chuťově velmi jemný uzený sýr. Je vyrábĕn ve formĕ válečku. Nakrájen na tenké plátky je ozdobou sýrových mís. Je vyroben z kravského pasterilizovaného mléka s 48% obsahem tuku.

 
 
   
    Pískavice Jemnĕ Zralý 10 Kg 48+

Mladá Gouda ochucená kořením s názvem “Pískavice řecké seno”se vyznačuje velmi zajímavou lahodnou oříškovou chuť, která je zcela unikátní a ojedinĕlá. Je vyroben z kravského pasterilizovaného mléka s 48% obsahem tuku.

 
 
   
    Dietní sýr Milner 30+ 10 Kg

Tento dietní sýr se vyrábá z polotučného “lučního mléka” a obsahuje pouze 30% tuku. Luční mléko produkují kravičky, které se 120 dnů v roce volně pasou na holandských loukách a pastvinách.

 
 
 
    Baby Gouda 0,3 Kg-3kg 48+

Nejmenší barevné balení Lunch Baby Gouda je velmi vhodné jako malý sýrový dáreček. Baby Gouda má kulatý tvar a stejnou chuť jako Gouda

 
 
   


Holandské Farmářské Gouda sýryOriginální holandský sýr typu Gouda se pozná podle své jedinečné, unikátní a nezaměnitelné chuti,
a vyznačuje se svým jedinečným unikátním u všech sýrů specifickým aroma. Tyto dva důležité faktory hrají roli
v kvalitě kulinárního zážitku a jsou výsledkem pečlivě dodržovaných tradičních postupů při tradiční přípravě, výrobě
a šlechtění holandských sýrů. Holandské sýry jsou tou pravou pochoutkou pro všechny gurmány, ale nejen pro ně,
i laik si na nich vždy pochutná.
    BOERENTROTS “FARMÁŘOVA PÝCHA” 9 MĔSÍCŪ 12 KG 48+

SÝR POCHÁZEJÍCI ZE SOUKROMÉHO STATKU JE V NIZOZEMÍ VELKOU A VELMI OBLÍBENOU NOVINKOU. JE VELMI BOHATÝ NA VITAMÍNY A TO DÍKY SPECIÁLNI PASTĚ OBSAHUJICÍ SMĚS BYLINEK A JETELE. TA NAPOMÁHÁHÁ VSTŘEBÁNÍ NÍZKOTUČNÉHO, PRO ZDRAVÍ PROSPĚŠNÉHO TUKU, PŘIMO DO MLÉKA. TAJEMSTVÍ JEHO ZPRACOVÁNI SPOČIVA PAK V KARAMELOVÉ PROCEDUŘE, KTERÁ NA POVRCHU SÝRU ZANECHÁVÁ JEHO HEZKOU, SYTĚ HNĚDOU BARVU A PŘEDEVŠÍM CHARAKTERIZUJE SÝR PŘÍJEMNOU NASLÁDLOU CHUTÍ. SÝR OBDRŽEL NA SVĚTOVÉM SÝROVÉM ŠAMPIONÁTU ZLATOU MEDAILI.

 
 
   
    BOERENTROTS ”FARMÁŘOVA PÝCHA” S HOUBAMI 9 MĔSÍCŪ 12 KG 48+

DOPOSuD NEJVĚTŠÍ HIT Z ŘADY FARMÁŘOVY PÝCHY.  SÝR OBSAHUJE VĚTŠÍ KUSY ŽAMPIÓNŮ, pRAVÁKŮ (HŘIB SMRKOVÝ), KLOUZKY, KAšTANY A PAŽITKU. KRáSNě VYJADřUJE CHUť PODZIMU.

 
   
    GRASKAAS (“TRAVNÍ SÝR”) 4 TÝDNY 48+

TENTO VELMI SPECIÁLNI SÝR JE TAKOVÝM “BURČÁKEM” MEZI SÝRY. JE VELMI MLADÝ A JE VYROBEN Z MLÉKA KRAVIČEK, KTERÉ SE PASOU NA PRVNÍ JARNÍ ČERSVTÉ TRÁVĚ. TENTO SÝR SE PROTO V NIZOZEMÍ JIŽ PO STALETÍ NAZÝVA TRAVNÍ SÝR. JE VYRÁBĚN POUZE V MĚSÍCÍCH KVĚTEN/ČERVEN/ČERVENEC. MLÉKO OBSAHUJE VÍCE TUKU A DODÁVA SÝRU VELMI ŠTAVNATOU JARNÍ CHUŤ.

 
 
   
    Farmářský Jemnĕ Zralý 9 tydnů 12 Kg 48+

Vyznačuje se jemnou smetanovou chutí s krémovým nádechem
a je vyroben na farmĕ z kravského nepasterilizovaného mléka,
které dodáva sýru štavnatou a plnĕjší chuť
Sýr se na jazyku přímo rozplývá.

 
 
    Farmářský Zralý 3 mĕsíce 12 Kg 48+

Vyznačuje se velmi plnou zralou a výraznou chutí a je vyrobena z kravského nepasterilizovaného mléka. Sýr lehce štípe na jazyku a je velmi delikátní. Má bohatší chuť než jemnĕ zralý sýr.

 
 
 
    Farmářský Starý 1 rok 12 Kg 48+

Silný slanĕjší chuťovĕ velmi ostrý farmářský sýr, který se dobře krájí, nedrolí a v ústech krásnĕ rozplývá. Delikatesa!

 
 
 
    Farmářský Stolwijker Starý 1 rok 12 Kg 48+

Tento vynikající farmářský sýr pochází přímo ze “zeleného srdce Nizozemí”, speciální Holandské ekologické provincie. Stolwijjker má velmi silnou a chrakteristickou chuť, je o nĕco ostřejší a více okořenĕný než jiné farmářské sýry a rychle se nevysouší a zustává tak déle chuťovĕ šťavnatý. Opravdu velmi doporučujeme!

 
 
   
    Farmářský s Hřebíčkem Zralý 12 Kg 48+

Velmi vhodný sýr k tĕžkým červeným vínům s výhradnĕ hřebíčkovou chutí. Výzva pro znalce sýrů.

 
 
 
    Pesto Zelené 5 Kg 48+

Tento farmářský sýr se vyznačuje nepřehlédnutelnou zelenou barvu a výraznou speciální italskou chuťí zeleného pesta. Hlavní složkou je čerstvá bazalka, piniové oříšky a česnek.
 
 
 
    Pesto Červené 8 Kg 48+

Tento farmářský sýr se vyznačuje nepřehlédnutelnou červenou barvou a výraznou speciální italskou chuťi rosso pesta. Hlavní složkou jsou usušená rajčata a červené pesto.
 
 
 
    Jemnĕ Zralý s olivou a rajčetem 10 Kg 48+

Farmářský sýr s kousky usušených rajčat a oliv, které jeho chuť velmi zintenzivní. Dobrá delikatesa.
 
 
 
    Jemnĕ Zralý s kopřivou 8 Kg 48+

Farmářský sýr s velmi překvapivou jemnou kopřivovou chuťí. Kopřiva se velmi často vyznačuje svými léčivými účinky.
 
 
 
    Jemnĕ Zralý s chilli papričkami 4 Kg 48+

Farmářský sýr vhodný pro milovníky sýrů. Vyznačuje se červeno – oranžovoubarvu a jeho chuť je, jak již očekáváte velmi pikantní a ostrá.

 
 
 
    s černým pepřem a mixem pepřového koření.

Farmářský sýr s černým pepřem a mixem pepřového koření.

 
 
 
    Jemnĕ Zralý s italskými bylinkami 4 Kg 48+

Holandský kravský sýr s příchutí Středomoří díky kombinace papriky, rajčete, tymiánu a bazalky.

 
 
 
    Jemnĕ Zralý s wasabi 4 Kg 48+

S ostrou, pikantní koření wasabi. Wasabi je mírnĕ pikantní a ostrý sýr. V japonské kuchyni může být toto koření velmi ostré. Náš sýr má ovšem o mnoho mírnĕjší a velmi lahodnou chuť. Hodí se do sýrových talířů, k žitnému chlebu a do zeleninových salátů!

 
 
 
    Lanýž 5 Kg 48+

Pravá pochoutka. Holandská sýrová specialita se skutečnými kousky černého lanýže, pro pravé gurmány.
 
 
   

Kravský sýr

kozí a ovčí sýry

FRANCOUZSKÉ, ITALSKÉ

A ŠVÝCARSKÉ SÝRY

ostatní zboží

dárkové zboží

HOLANDSKÝ KLUK

PRAVÝ HOLANDSKÝ SÝR
HOLANDSKÝ KLUK, sro
Vinohradská 44
120 000 Praha 2 – Vinohrady
IČ: 24841200, DIČ: CZ 24841200
ČÍSLO ÚČTU: 6519624001/5500
EMAIL: INFO@HOLANDSKYKLUK.CZ
TEL CZ: (+420) 602 332 712 NEBO TEL NL: (+31) 681 044 006